عقاید پیشینیان در مورد بارداری و زایمان

بچه چگونه به وجود می‌آید و چگونه متولد می‌شود؟ این سوالی است که بسیاری از کودکان از پدر و مادرهای خود می‌پرسند! هر چند که شاید اکنون پاسخ آن برای شما کاملا آشکار باشد اما جالب است بدانید تا 1875 هیچ کس پاسخ درستی برای این پرسش نداشت. در کتابی با نام دانه‌های زندگی اخیرا موضوعاتی بیان شده که زمانی اجداد ما آنها را باور داشتند.

بچه چگونه به وجود می‌آید و چگونه متولد می‌شود؟ این سوالی است که بسیاری از کودکان از پدر و مادرهای خود می‌پرسند! هر چند که شاید اکنون پاسخ ان برای شما کاملا آشکار باشد اما جالب است بدانید تا 1875 هیچ کس پاسخ درستی برای این پرسش نداشت.

در کتابی که با نام دانه‌های زندگی اخیرا در ایالات متحده منتشر شده سفر طولانی بشر برای پاسخ دادن به یکی از پرسش برانگیزترین مسائل بشر را نشان می‌دهد. در صفحات این کتاب موضوعاتی توضیح داده شده که زمانی اجداد ما آنها را باور داشتند و ما امروزه می‌دانیم که آنها کاملا غلط هستند.

شاید اکنون این باورهای برای شما واقعا عجیب و حتی خنده‌دار باشند. اما باید بدانید برای یافتن پاسخ این پرسش‌ها تلاش زیادی انجام شده است. در ادامه مطلب، به چند مورد از جالب‌ترین آنها اشاره شده است.

سلول‌های جنبان موجود در مایع منی، انگل هستند!

مردم اعتقاد داشتند این سلول‌ها با موجودات زنده موجود در مانداب‌ها ارتباط دارند. یک متن پزشکی که در سال 1840 چاپ شده تصویر یک سلول اسپرم را نشان می‌دهد که در کنار کرم کدو و سایر انگل‌ها قرار گرفته است.

شیر مادر از تصفیه خون عادت ماهیانه (پریود) در بدن تولید می‌شود!

خیلی عجیب است ولی زمانی مردم واقعا این طور فکر می‌کردند. آنها اعتقاد داشتند مجرایی در بدن زنان وجود دارد که نوک پستان را به رحم او متصل می‌کند. این باور که خاستگاه آن در یونان و ترویج آن توسط لئوناردو داوینچی بوده اینکه خانم‌های باردار و مادران پس از تولد نوزاد پریود نمی‌شوند را به همین موضوع ربط می‌داد.

اسپرم بخشی از مغز مردان است!

این اعتقاد عجیب و غریب مردم یونان باستان، باعث شد داوینچی چنین نتیجه گیری کند که آلت تناسلی مردان دو مجرای مجزا دارد یکی برای ادرار و دیگری برای مایع منی که مجرای دوم به ستون فقرات و مغز متصل است!

والدین بچه‌ها را به وجود نمی‌آورند بلکه آنها از ابتدا در بدن والدین بوده‌اند!

باور دانشمندان از قرن شانزدهم تا قرن هجدهم آن بود که هر کسی که تاکنون بخت حیات را داشته است در گذشته در درون بدن آدم و حوا بوده است.! اما در مورد اینکه نسل‌های آینده در اسپرم مردان قرار داشتند یا در تخمدان زنان بین آنها اختلاف نظر وجود داشت!

هر قطره مایع منی برای سلامتی مرد خیلی اهمیت دارد!

پزشکان در قرن هفدهم اعتقاد داشتند هدر دادن مایع منی از طریق خودارضایی، منجر به بیماری‌های شدید و حتی مرگ مردان خواهد شد.

بیشتر بدانید:

پنج علامت باروری و آمادگی برای بارداری

راه‌های افزایش قدرت باروری زنان

راه‌های افزایش قدرت باروری مردان