بارداری بعد از سقط با کورتاژ

ختم ناخواسته بارداری یک واقعه تراژیک است که معمولا در سه ماهه اول بارداری اتفاق می‌افتد. بعد از ختم حاملگی بدن بقایای بارداری را دفع می‌کند. اما ممکن است نیاز به دارو یا کورتاژ هم باشد. اگر قصد بارداری مجدد و اقدام برای بارداری داشته باشید متخصصان توصیه می‌کنند حداقل سه سیکل قاعدگی برای بارداری مجدد صبر نمایید تا قوای بدن احیا شود.

ختم ناخواسته بارداری یک واقعه تراژیک است که معمولا در سه ماهه اول بارداری اتفاق می‌افتد. بعد از ختم حاملگی بدن بقایای بارداری را دفع می‌کند. اما ممکن است نیاز به دارو یا کورتاژ هم باشد.

اگر قصد بارداری مجدد و اقدام برای بارداری داشته باشید متخصصان توصیه می‌کنند حداقل سه سیکل قاعدگی برای بارداری مجدد صبر نمایید تا قوای بدن احیا شده و رحم آمادگی بارداری مجدد را داشته باشد. همچنین اثر عاطفی و استرس ناشی از دست دادن بچه برطرف شود.

احتمال باردار شدن بعد از کورتاژ چقدر است؟

کورتاژ یا به دلیل سقط جنین انجام می‌شود یا اگر خود فرد حامله تصمیم داشته باشد بچه را بیندازد (سقط عمدی). در این عمل متخصص دیواره رحم و داخل رحم را بررسی کرده و بقایای بافت‌های حاملگی را از رحم تراشیده یا برمی‌دارد.

باور عمومی آن است که بعد از کورتاژ احتمال بارداری مجدد خیلی کم می‌شود. اما خوشبختانه این طور نیست. شما باید امید را در دل خود زنده نگهدارید چون احتمال بارداری مجدد بعد از کورتاژ خیلی زیاد است.

چه مدت بعد از کورتاژ می‌توانید باردار شوید؟

2 هفته بعد از عمل کورتاژ حتما باید به متخصص زنان مراجعه نمایید تا او بتواند روند ریکاوری بدن شما را بررسی نماید. بعد از احیای کامل قوای بدن می‌توانید رابطه جنسی را دوباره شروع کنید. مداوای آسیب روانی وارده نسبت به بهبود وضعیت فیزیکی زمان بیشتری نیاز دارد و برای هر فرد با افراد دیگر متفاوت است.

بیشتر بدانید:

افسردگی بعد از سقط جنین، تجدید روحیه و آمادگی برای بارداری مجدد

زمان مناسب اولین نزدیکی بعد از سقط جنین

بارداری شیمیایی یا سقط زودهنگام