رنگ کردن مو در بارداری

نه اشتباه نکنید؛ منظور ما گناهان اخلاقی یا شرعی نیست. می‌خواهیم کارهایی را عنوان کنیم که به نظر می‌رسد انجام آنها در دوران بارداری ممنوع باشد اما در صورتی که پزشکتان اجازه دهد واقعا می‌توانید آنها را انجام دهید. بعضی ها تصور می‌کنند که بارداری یک دوره سخت و غیر قابل تحمل است که هیچ موضوع جالب و سرگرم‌کننده‌ای ندارد. اما این طور نیست. این دوران نیز جذابیت‌های خاص خود را دارد.

نه اشتباه نکنید؛ منظور ما گناهان اخلاقی یا شرعی نیست. می‌خواهیم کارهایی را عنوان کنیم که به نظر می‌رسد انجام آنها در دوران بارداری ممنوع باشد اما در صورتی که پزشکتان اجازه دهد واقعا می‌توانید آنها را انجام دهید. بعضی ها تصور می‌کنند که  بارداری یک دوره سخت و غیر قابل تحمل است که هیچ موضوع جالب و سرگرم‌کننده‌ای ندارد. اما این طور نیست. این دوران نیز جذابیت‌هایی دارد که شاید در هیچ دوره دیگری از زندگی مشابه آن پیدا نشود.

کارهایی که انجام آنها در بارداری مجاز است

قبل از انجام کارهای زیر با پزشک خود مشورت نمایید. در صورت تایید پزشک می‌توانید از انجام آنها لذت ببرید:

قهوه بنوشید

در دوران بارداری می‌توانید تا 200 میلی گرم کافئین یعنی هر روز به اندازه دو فنجان کوچک قهوه بنوشید.

لبنیات پاستوریزه بخورید

مصرف لبنیات پاستوریزه در بارداری مجاز است. اما حتما برچسب کالا را بررسی نموده و مطمئن شوید غیر پاستوریزه نباشد. لبنیات غیر پاستوریزه حاوی باکتری‌ای است که خطر لیستریا را به همراه دارد.

موهای خود را رنگ کنید

با آنکه توصیه می‌شود رنگ مو را به بعد از زایمان موکول نمایید اما در صورت اجازه پزشک امکان رنگ مو از سه ماهه دوم بارداری به بعد وجود دارد. فراموش نکنید که رنگ مو نباید به ریشه مو وارد شود. حتما به آرایشگر بگویید که باردار هستید. جایی بروید که تهویه مناسب داشته باشد.

تمرینات ورزشی انجام دهید

بجز موارد خاص که پزشک تعیین می‌کند ورزش سبک در بارداری مجاز است. 30 دقیقه تمرین سبک در روز در بارداری خیلی مفید است.

به مسافرت خارج از کشور بروید

بجز انتهای بارداری و موارد خاص که پزشک تعیین می‌کند، مسافرت در بارداری حتی مسافرت نسبتا طولانی مجاز است. حتما موضوع را با پزشک خود مطرح نموده و در خصوص قوانین ایرلاین مربوطه نیز اطلاعات کسب کنید.

بیشتر بدانید:

مصرف لوازم آرایش در دوران بارداری

مسافرت در بارداری