انتخاب لباس در بارداری

در سه ماهه اول بارداری خانم‌های باردار معمولا تغییری در لباس‌های خود نمی‌دهند. فقط ممکن است سایز سینه بند آنها عوض شده باشد! اما در سه ماهه دوم و سوم بارداری همزمان با برآمدگی شکم و چاق شدن سایر نقاط بدن مجبور می‌شوید سراغ لباس‌های دیگری بروید. بهتر است در ادامه نکات مهمی برای انتخاب لباس‌های مناسب بارداری، ذکر شده است.

در سه ماهه اول بارداری خانم‌های باردار معمولا تغییری در لباس‌های خود نمی‌دهند. فقط ممکن است سایز سینه بند آنها عوض شده باشد! اما در سه ماهه دوم و سوم بارداری همزمان با برآمدگی شکم و چاق شدن سایر نقاط بدن مجبور می‌شوید سراغ لباس‌های دیگری بروید. بهتر است در ادامه نکات مهمی برای انتخاب لباس‌های مناسب بارداری، ذکر شده است.

تغییرات لباس در دوران بارداری

در ماه‌های چهارم و پنجم بارداری با تغییر سایز لباس و خرید لباس‌های با سایز بزرگتر می‌توانید مشکل خود را حل کنید. به خصوص اگر سایز شما مدیوم باشد با انتخاب سایز لارج مشکل شما به راحتی قابل حل است. ضمنا می‌توانید سراغ پیراهن‌های همسر خود نیز بروید و آنها را بپوشید! اما در ماه ششم قضیه کاملا متفاوت است.

حالا دیگر نه لباس‌های شما و نه لباس‌های همسرتان به درد می‌خورد! وقت آن رسیده که لباس‌های زیبای بارداری خود را تهیه کرده و خاطرات آنرا با عکس‌های جذاب ثبت نمایید. اما قبل از آنکه به فروشگاه رفته و حسابی پول خرج کنید، این نکات کلیدی را به خاطر بسپارید:

انتخاب لباس مناسب دوران بارداری

لباس‌های همرنگ بپوشید

یکی دیگر از خطاهای چشم زمانی رخ می‌دهد که شما لباس‌های همرنگ می‌پوشید. وقتی که رنگ پوشش بدن از پا تا سر یکی باشد شما بلندقدتر و کشیده‌تر به نظر می‌رسید. وقتی که رنگ پیراهن با شلوار یا دامن متفوات باشد درست در نقطه‌ای که تغییر رنگ وجود دارد چشم متوقف شده و متوجه آن نقطه می‌شود (و معمولا این نقطه پهلو یا باسن است که نمی‌خواهید زیاد به چشم بیاید).

لباس‌های تیره خریداری کنید

همانطور که می‌دانید رنگ تیره شما را لاغرتر نشان می‌دهد. رنگ‌های مشکی، آبی نفتی، قهوه‌ای تیره و خاکستری شما را لاغراندام‌تر و بدنتان را کشیده‌تر نشان می‌دهد.

نقاطی که نمی‌خواهید به چشم بیاید را بپوشانید

نقاطی مثل قوزک پا که دوست ندارید ورم آن دیده شود را با جوراب، ساق پوش یا ساپورت بپوشانید.

در مورد خطوط لباس دقت کنید

لباس‌های با خطوط و راه راه عمودی باعث می‌شود چشم از بالا به پایین حرکت کند و این موضوع حس بلندقدتر بودن را ایجاد می‌کند. برعکس، لباس‌های با راه راه افقی باعث می‌شود چشم به صورت افقی حرکت کرده و حس چاقی را تداعی می‌کند. بنابراین لباس‌های دارای راه راه، زیپ، دوخت و دکمه‌های عمودی بپوشید.

لباس‌های اندازه بپوشید

با وجود آنکه لازم است لباس شما در بارداری به خصوص در ناحیه پایین تنه و شکم راحت باشد اما پیراهن، زیر پیراهن، تاپ و یا ژاکتی را انتخاب کنید که قسمت شانه آن کاملا اندازه بدن شما باشد. شانه‌ها تنها قسمتی از بدن هستند که  در بارداری خیلی تغییر نمی‌کنند. اگر قمست شانه لباس آزاد باشد ظاهر شما شلخته و بدن شما چاق و زننده به نظر می‌رسد.

لباس خیلی آزاد و گشاد نپوشید

درست است که در دوران بارداری باید لباس‌های راحت بپوشید تا احساس خستگی و تنگی نفس کمتر به سراغ شما بیاید اما اگر قصد دارید عکس بگیرید یا در مهمانی شرکت کنید لباس نسبتا تنگ (لباس خیلی تنگ نپوشید) باعث لاغرتر دیده شدن و نیز جذابیت بیشتر برآمدگی شکم شما می‌شود.

فراموش نکنید که قوانین زیبایی ثابت نیستند و ممکن است برای هر فردی متفاوت باشد. ضمنا راحتی و سلامت خود و فرزندتان از همه چیز مهم‌تر است. پس اگر لباس تنگ باعث ناراحتی‌تان می‌‎شود لباس‌های گشادتر بپوشید. یا اگر با رنگ‌هایی مثل صورتی، لیمویی، زرد و غیره شادتر و راحت‌تر هستید در انتخاب آنها شک نکنید.

بیشتر بدانید:

رنگ مو در بارداری

مصرف لوازم آرایش در بارداری

برنزه کردن پوست در دوران بارداری