ژل و اسپری تاخیری

کرم‌ها، ژل‌ها و اسپری‌های تاخیری راه حلهایی فوری و آسان برای حل مشکل زودانزالی در مردان هستند. اینها به خصوص زمانی که مشکل مرد حساسیت فیزیکی است نه اضطراب، خیلی مفید هستند. در ادامه مطلب مزایا و معیاب مزایای کرم‌ها، ژل‌ها و اسپری‌های تاخیری ذکر شده تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید این محصولات برای شما مناسب هستند یا نه.

کرم‌ها، ژل‌ها و اسپری‌های تاخیری راه حل‌هایی فوری و آسان برای حل مشکل زودانزالی در مردان هستند. اینها به خصوص زمانی که مشکل مرد حساسیت فیزیکی است نه اضطراب، خیلی مفید هستند. در ادامه مطلب مزایا و معیاب مزایای کرم‌ها، ژل‌ها و اسپری‌های تاخیری ذکر شده تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید این محصولات برای شما مناسب هستند یا نه.

مزایای کرم‌ها، ژل‌ها و اسپری‌های تاخیری

استفاده از این محصولات آسان است

این محصولات آسان‌ترین راه برای حل مشکل انزال زودرس مردان هستند. تمام کاری که باید انجام دهید آن است که محصول را قبل از رابطه جنسی استفاده کرده و بعد از چند دقیقه آنرا بشویید. بعد از این شما آماده رابطه جنسی هستید.

بسته به نیاز قابل استفاده هستند

هر وقت که قرار است رابطه جنسی داشته باشید می‌توانید از کرم یا ژل تاخیری استفاده کنید. بر خلاف روش ضد افسردگی  که درمان آن هر روز باید انجام شود در این روش بسته به نیاز از محصول استفاده می‌شود.

ترکیبات این کالاها معمولا سالم هستند

مواد اصلی کرم‌ها، ژل‌ها و اسپری‌های تاخیری معمولا بنزوکائین و لیدوکائین است که بی حس کننده موضعی بی ضرر برای اغلب افراد هستند. مصرف این دارو ممکن است واکنش‌های نامطلوب در بعضی از افراد داشته باشد اما این مورد خیلی نادر است.

بدون نسخه می‌توان آنها را تهیه کرد

بسیاری از کرم‌ها، ژل‌ها و اسپری‌های تاخیری را می‌توان بدون نسخه از داروخانه‌ها یا به صورت آنلاین تهیه کرد. حتی افراد خجالتی که نمی‌توانند در این خصوص با پزشک خود گفتگو نمایند با تهیه محصولات معتبر از داروخانه‌ها و مطالعه دستورالعمل آن می‌توانند رابطه جنسی بهتری را تجربه نمایند.

اثر بی حسی محصولات تاخیری معمولا موثر است

مهمترین پرسشی که در زمان تهیه کرم‌ها، ژل‌ها و اسپری‌های تاخیری وجود دارد این است که آیا واقعا این محصولات موثر هستند یا فقط باعث هدر رفتن پول می‌شوند. اما اغلب محصولات با برندهای معتبر، واقعا موثر هستند.

معایب کرم‌ها، ژل‌ها و اسپری‌های تاخیری

از دست دادن نعوظ (نعوظ نشدن)

یکی از معایب این محصولات بی حسی زیاد است. اگر کرم، ژل‌ها یا اسپری تاخیری خیلی قوی باشد یا زیاد استفاده شود حس شما کمتر خواهد شد. گاهی این حالت باعث نعوظ نشدن آلت تناسلی می‌شود. در این صورت باید آلت تناسلی را دوباره بشویید و منتظر شوید تا اثر بی حسی از بین برود. واضح است که این اتفاق در زمان رابطه جنسی برای شما و همسرتان اصلا خوشایند نیست.

کم شدن لذت جنسی

مشکل بعدی کرم‌ها، ژل‌ها و اسپری‌های تاخیری کم شدن لذت است. به طور کلی، هر چه زمان رابطه جنسی طولانی‌تر باشد لذت جنسی کمتر خواهد شد. اما با توجه به آنکه با طولانی شدن رابطه جنسی، ارضای همسرتان بهتر انجام می‌شود همین موضوع ممکن است باعث لذت بیشتر شما نیز بشود.

انتقال به همسر

در رابطه جنسی بعد از کرم‌ها، ژل‌ها و اسپری‌های تاخیری به دلیل انتقال ماده به بدن همسر احتمال بروز مشکلاتی برای همسر شما وجود دارد چه دخول در واژن یا مقعد انجام شده باشد چه سکس به صورت دهانی انجام شود. بسیار مهم است که محصول معتبر خریداری نمایید و دستورالعمل آنرا قبل از استفاده به دقت بخوانید.

انتقال به همسر به دلایل مختلفی مثل زمانبندی اشتباه، عدم شستشوی مناسب کرم‌، ژل‌ها یا اسپری به وجود بیاید. یک راه برای حل مشکل استفاه از کاندوم است. اگر قصد دارید رابطه جنسی محافظت نشده (unprotected sex) داشته باشید، آلت تناسلی را قبل از رابطه خوب بشویید.

قبل از رابطه جنسی باید از آنها استفاده کنید

بسته به شرایط خاص زندگی شما ممکن است استفاده از کرم‌ها، ژل‌ها و اسپری‌های تاخیری مساله ساز باشد. اگر همسرتان شرایط شما را درک نماید مشکل دیگری وجود ندارد اما همسران جوان به سختی می‌توانند اینها را بپذیرند.

ضمنا استفاده از این محصولات ممکن است از لذت کنترل نشدگی و خودبخودی سکس کم کرده و با توجه به اینکه استفاده از آنها زمانبر است باعث کاهش شهوت و لذت رابطه جنسی گردد. در این حالت، توصیه آن است که محصول تاخیری را در دسترس نگهداشته و زمان آماده شدن را صرف پیش نوازش همسر خود نمایید.

این محصولات، درمانی نیستند و در بلند مدت استفاده از آنها هزینه بر است

محصولات بی حس کننده نمی‌توانند انزال زودرس مردان را درمان نمایند و برای هر بار رابطه جنسی باید از آنها استفاده کرد که ممکن است هزینه زیادی داشته باشد.

بیشتر بدانید:

اهمیت ارگاسم و ارضای زن در رابطه جنسی

رابطه جنسی والدین در بارداری و واکنش جنین به آن!

رابطه جنسی در بارداری؛ مسائل و راه حلها