تشخیص زمان تخمک گذاری برای باردار شدن

اگر برای بارداری اقدام کرده‌اید فقط کافی است که تغذیه مناسب داشته باشید، به اندازه کافی استراحت کنید، به طور منظم رابطه جنسی داشته باشید؛ احتمالا در عرض 6 ماه باردار خواهید شد. اگر می‌خواهید شانس بارداری خود را افزایش دهید و علاقمند هستید سریع‌تر باردار شوید باید قاعدگی خود را به خوبی بشناسید.

اگر برای بارداری اقدام کرده‌اید فقط کافی است که تغذیه مناسب داشته باشید، به اندازه کافی استراحت کنید، به طور منظم رابطه جنسی داشته باشید؛ احتمالا در عرض 6 ماه باردار خواهید شد.

افزایش سرعت باردار شدن در پریود منظم

اگر می‌خواهید شانس بارداری خود را افزایش دهید و علاقمند هستید سریع‌تر باردار شوید باید قاعدگی خود را به خوبی بشناسید. نکته کلیدی آن است که بدانید چه زمانی تخمک گذاری انجام می‌شود تا بارورترین زمان برای داشتن رابطه جنسی مشخص شود.

اگر پریود شما منظم باشد خیلی خوش شانس هستید. فقط کافی است نقطه وسط آن را پیدا کنید. مثلا اگر پریود شما منظم و هر 28 روز یکبار باشد نقطه وسط یعنی روز چهاردهم بعد از زمانی که پریود شروع می‌شوید را پیدا کرده و آنروز را در تقویم علامت بزنید! فاصله 2 تا 3 روز از این تاریخ، بارورترین روزها است.

یافتن زمان تخمک گذاری در پریود نامنظم

اگر بارداری شما نامنظم است برای یافتن زمان باروری خود باید باید مثل یک کارآگاه عمل نمایید! چند ماه پریود خود را بررسی کنید تا شاید الگوی خاصی در آن بتوانید پیدا کنید. ممکن است قاعدگی شما 32 روز یکبار باشد یا حتی دیرتر.

باید همچنین بعضی از علائم فیزیکی تخمک گذاری را کشف نمایید: مخاط شفاف، کشسان و لایه لایه سرویکس، افزایش دمای پایه بدن (با استفاده از دماسنج بازال قابل اندازه گیری است) و حتی درد مختصر در بعضی از زنان در زمان تخمک گذاری. با پزشک خود در مورد نحوه شناسایی این علائم صحبت کنید. علاوه بر اینها، از کیت تخمک گذاری هم می‌توانید استفاده کنید.

بیشتر بدانید:

تشخیص زمان تخمک گذاری

آزمایش بارداری منفی است ولی پریود نشدم، علت چیست؟