بارداری ناخواسته با پیشاب

اغلب زوج‌ها سوالات مشترکی در زمینه رابطه جنسی و باردار شدن دارند. مثلا اینکه آیا ممکن است زن در رابطه مقعدی (رابطه از پشت) باردار شود؟ آیا ممکن است زن بدون ورود آلت مردانه باردار شود؟ یکی دیگر از سولات مهم دیگر در زمینه باردار شدن آن است که آیا ممکن است زن از طریق پیشاب باردار شود؟

اغلب زوج‌ها سوالات مشترکی در زمینه رابطه جنسی و باردار شدن دارند. مثلا اینکه آیا ممکن است زن در رابطه مقعدی (رابطه از پشت) باردار شود؟ یا اینکه آیا روش طبیعی بیرون کشیدن آلت مردانه از واژن برای جلوگیری از بارداری موثر است؟ آیا ممکن است زن بدون ورود آلت مردانه باردار شود؟

یکی دیگر از سولات مهم دیگر در زمینه باردار شدن آن است که آیا ممکن است زن از طریق پیشاب (Pre-ejaculate یا Precum) یا همان مایعی که قبل از انزال از آلت مرد خارج می‌شود باردار شود؟

پیشاب چیست و زمان خروج آن چه موقع است؟

همانطور که گفته شد زمان خروج پیشاب قبل از انزال است. این همان مایع چسبناکی است که قبل از انزال از پنیس خارج می‌شود. زمانی که این مایع از بدن مرد خارج می‌شود معمولا او اصلا متوجه آن نمی‌شود. قضیه وقتی پیچیده‌تر می‌شود که بدانید مردان هیچ کنترلی روی خروج آن ندارند.

آیا احتمال بارداری با پیشاب وجود دارد؟

نتایج مطالعات نشان می‌دهد یا بیشتر اسپرم‌های پیشاب مرده هستند یا اصلا اسپرمی در آن نیست. اما در هر حال امکان آن وجود دارد که به میزان کمی اسپرم از دستگاه تناسلی خارج شده و وارد پیشاب شود. پس آیا ممکن است با پیشاب باردار شد؟ پاسخ کلی منفی است.

اما در موارد خاصی این اتفاق افتاده پس نمی‌توان به طور کامل آنرا رد کرد. در موارد نادر ممکن است اسپرم زنده در پیشاب باقی مانده و لقاح اتفاق بیفتد. بنابراین روش بیرون کشیدن آلت برای جلوگیری از بارداری اصلا مطمئن نیست و بهترین راه استفاده از کاندوم است.

آیا احتمال بارداری با پیشاب حتی بدون دخول وجود دارد؟

بله حتی بدون دخول هم با احتمال کمی ممکن است اسپرم وارد واژن شده و حاملگی اتفاق بیفتد.

بیشتر بدانید:

آیا در رابطه مقعدی احتمال بارداری وجود دارد؟

امکان بارداری دختر باکره بدون دخول

رابطه جنسی دهانی در بارداری، خطری برای مادر یا جنین دارد؟