مسافرت هوایی با بچه کوچک

آیا قصد دارید به همراه کوچولوی خود به مسافرت هوایی بروید؟ بهتر است نکات زیر را بخوانید تا برخاست،‌ فرود و همه چیز دیگر در هواپیما برای شما بهتر و دلچسب‌تر شود. اغلب خانواده‌ها ودوست دارند بعد از مدتی به شهر خود یا جاهای دیگر سفر نمایند. اگر از قبل کارهای لازم را انجام داده باشید مسافرت حتی با نوزاد هم امکانپذیر است.

آیا قصد دارید به همراه کوچولوی خود به مسافرت هوایی بروید؟ بهتر است نکات زیر را بخوانید تا برخاست،‌ فرود و همه چیز دیگر در هواپیما برای شما بهتر و دلچسب‌تر شود.

اغلب خانواده‌ها و حتی آنهایی که صاحب فرزند شده‌اند دوست دارند بعد از مدتی به شهر خود یا جاهای دیگر سفر نمایند، به خصوص اگر دشواری‌های دوران بارداری آنها را خسته کرده باشد. اگر از قبل کارهای لازم را انجام داده باشید مسافرت حتی با نوزاد هم امکانپذیر است.

معمولا به خانواده‌ها اجازه داده می‌شود در صورتی که بازرسی‌های قبل از پرواز انجام شود بیشتر از حد معمول شیر خشک همراه خود داشته باشند. اما از آنها درخواست می‌شود تا حد امکان به اندازه مورد نیاز سفر و نه بیشتر، شیر خشک، شیر،آبمیوه و سایر مایعات بردارند. بهتر است از قبل، قوانین ارلاین مربوطه را مطالعه نموده و سپس مطالب زیر را بخوانید.

اقدامات لازم برای پرواز با بچه کوچک

صندلی جداگانه رزرو نمایید

اگر برای شما مقدور است برای کودک بلیت یک صندلی جداگانه را خریداری نمایید. حتی می‌توانید صندلی ماشین را همراه خود آورده و روی صندلی هواپیما نصب کنید. صندلی ماشین او هم ایمن‌تر است و هم به علت آشنایی قبلی که شما و کودک با آن دارید محیط راحت‌تری برای شما در طول پرواز فراهم می‌کند و نیازی نیست کوچولوی لغزان خود را در طول سفر روی پای خود نگهدارید!

در صف طولانی مسافران کودک را خسته نکنید

اگر خیلی زود سوار هواپیما شوید زمانی که سایر مسافران سوار هواپیما می‌شوند و در صندلی خود قرار می‌گیرند باید کودک را سرگرم کنید و دیدن همهمه مسافران کودک را خسته می‌کند. بهترین روش آن است که همسرتان از قبل به همراه کیف و وسایل شما سوار هواپیما شود و شما بعد از صف مسافران دیگر وارد هواپیما شود.

اسباب‌بازی‌های مورد علاقه کودک را بردارید

چند عدد از اسباب‌بازی‌ها و کتاب‌های مورد علاقه کودک و نیز چند عدد اسباب‌بازی جدید که توجه کودک را جلب می‌کند همراه خود داشته باشید.

با خود مقداری خوراکی ببرید

مقداری خوراکی و نوشیدنی که حجم آن به نوع سفر و مدت آن بستگی دارد، بردارید. به شما اجازه داده می‌شود مقداری خوراکی و شیرخشک داخل هواپیما بیاورید.

فشار وارده به گوش کودک را کاهش دهید

در زمان برخاست و فرود هواپیما که بیشترین فشار به گوش کودک وارد می‌شود اجازه دهید کودک کمی خوراک میل نماید. وقتی که کودک غذا را قورت می‌دهد فشار وارده به گوش او کاهش پیدا می‌کند.

از خدمه پرواز کمک بگیرید

شما اولین نفر نیستید که به همراه کودک خود سفر می‌کنید. خدمه پرواز با خصوصیات مربوط به سفر کودکان آشنایی کامل دارند. مثلا اگر کودک شما تمایلی به خوردن شیرخشک سرد ندارد کاملا منطقی است که از خدمه پرواز بخواهی آنرا برای شما گرم کنند. وقتی که شیشه شیر را به شما بر می‌گرداند مثل زمانی که در خانه هستید مطمئن شوید که شیر داغ باشد.

وسایل کودک را به صندلی و اطراف او نصب کنید

مثل زمانی که همراه بچه رانندگی می‌کنید عاقلانه است که اشیائی مثل پستانک کودک را به چیزی محکم ببندید چون به دلیل فاصله کم صندلی شما با صندلی جلو خیلی سخت است که خم شده و اشیاء را بردارید. اگر کودک پستانک می‌خورد حتما چند عدد پستانک همراه خود ببرید.

خلاقیت به خرج دهید

با استفاده از وسایل خود و چیزهایی که در اطراف می‌بینید کودک را سرگرم کنید. مثلا تمامی هواپیماهای موجود در کاتالوگ پرواز را بشمارید یا با کودک قایم باشک بازی کنید.

بیشتر بدانید:

مسافرت با بچه کوچک

مسافرت در بارداری