دقیقا در زمانی که نمی‌خواهید آن را ببینید سر و کله‌اش پیدا می‌شود! بله درست وقتی که می‌خواهید به مسافرت یا مهمانی بروید یا در یک مراسم یا مسابقه مهم شرکت کنید، اثرات پریودی نمایان می‌شود! خیلی از خانم‌ها در مورد زمان قاعدگی دل خوشی ندارند. آنها دوست دارند هر وقت که می‌خواهند پریود شوند. اما آیا واقعا چنین چیزی ممکن است؟

دقیقا در زمانی که نمی‌خواهید آن را ببینید سر و کله‌اش پیدا می‌شود! بله درست وقتی که می‌خواهید به مسافرت یا مهمانی بروید یا در یک مراسم یا مسابقه مهم شرکت کنید، اثرات پریودی نمایان می‌شود! خیلی از خانم‌ها در مورد زمان قاعدگی دل خوشی ندارند.

آنها دوست دارند هر وقت که می‌خواهند پریود شوند. اما آیا واقعا چنین چیزی ممکن است؟ آیا می‌توان پریود را با میل خود جلو انداخت؟ در ادامه در این مورد صحبت شده است.

پریود منظم و نامنظم چه زمانی اتفاق می‌افتد؟

چرخه قاعدگی معمولا هر 28 روز یکبار اتفاق می‌افتد و بین 24 تا 38 روز منظم و در غیر این صورت نامنظم محسوب می‌شود. اما حتی اگر پریود نامنظم هم باشد جای نگرانی نیست: اگر پریود شما هر وقت که دلش می‌خواهد نمایان می‌شود پزشک حتما به شما کمک می‌کند.

او دلایل عدم تعادل هورمونی مثل سندرم تخمدان پلی کیستیک، دوره گذار به یائسگی (حوالی یائسگی)، استرس، اختلال تیروئید و سایر عوامل را بررسی می‌نماید.

جلو انداختن پریود برای قاعدگی منظم یا نامنظم امکانپذیر است؟

قبل از هر چیز باید از خود بپرسید برای چه علاقمند به جلو انداختن پریود هستید. آیا قصد دارید تعطیلات آخر هفته جایی بروید یا قرار است مهمانها به خانه شما بیایند. باید دلیل محکمی برای آن داشته باشید.

اگر یک جستجوی معمولی در اینترنت انجام دهید و عبارت جلو انداختن پریود یا روش‌های جلو انداختن پریود را سرچ کنید با یک لیست بلند بالا از چیزهایی که در سایت‌ها ادعا شده فوری پریود را القا می‌کنند، مواجه می‌شوید: مکمل ویتامین سی، آسپرین، زنجبیل، چای جعفری، دارچین، تکنیک‌های ریلکسیشن، رابطه جنسی، کمپرس گرم، حمام کردن و غیره.

اما بهتر است قبل از استفاده از این روش‌ها از پزشک مشورت بگیرید چون نظر علم در این مورد متفاوت است! هنوز هیچ مدرک علمی که نشان دهد چیزهای اشاره شده باعث جلو انداختن پریود می‌شوند وجود ندارد. حتما پزشک یا یک فرد متخصص باید وضعیت شما را بررسی نماید.

اگر منتظر پریود شدن هستید چون پریود شما در چند ماه گذشته نمایان نشده یا اگر پریود شما خیلی نامنظم بوده پزشک می‌تواند به شما کمک کند. شیوه‌ های درمانی و دارویی وجود دارد که می‌تواند پریود را القا کند.

اما این روش‌ها تنها زمانی استفاده می‌شود که پزشک به جمع بندی برسد واقعا ضروری هستند. مثلا اگر فردی دچار سندرم تخمدان پلی کیستیک باشد پزشک باید به دلایل پزشکی پریود را القا کند. ضمنا اگر قرص‌های ضد بارداری خود را در میانه بسته قرص به طور تصادفی قطع کنید به دلیل تغییرات هورمونی پریود شما جلو می‌افتد.

بیشتر بدانید:

11 دلیل برای پریود نشدن یا عقب افتادن آن

علت طولانی شدن پریود، خونریزی و لکه بینی

علت لکه بینی و خونریزی وسط سیکل قاعدگی و بین پریودها