کیف نوزادی

شاید در زمان خرید وسایل سیسمونی کودک فکر نمی‌کردید که داخل کیف لوازم کودک این همه وسیله قرار دهید. خوشبختانه، نیازی نیست کیف لوازم کودک را خیلی سنگین کنید. وقتی که بیرون می‌روید بعضی از وسایل ضروری هستند اما بهتر است بعضی دیگر را کنار بگذارید زیرا کیف سنگین شما و همسرتان را خیلی خسته می‌کند و باعث ایجاد درد در بدن می‌شود.

شاید در زمان خرید وسایل سیسمونی کودک فکر نمی‌کردید که داخل کیف لوازم کودک این همه وسیله قرار دهید. خوشبختانه، نیازی نیست کیف لوازم کودک را خیلی سنگین کنید.

وقتی که بیرون می‌روید بعضی از وسایل ضروری هستند و واقعا باید همراه شما باشند اما بهتر است بعضی دیگر را کنار بگذارید زیرا کیف سنگین شما و همسرتان را خیلی خسته می‌کند و باعث ایجاد درد در ناحیه شانه‌ها و کتف می‌شود. حتما قبل از بیرون رفتن کیف لوازم نوزاد را چک کنید و و سایل زیر را بردارید.

پوشک

یکی از مهمترین چیزهایی که باید همراه خود ببرید پوشک است. اما تعداد پوشکی که باید بردارید به زمانی که بیرون هستید، سن کودک و وضعیت جسمی او بستگی دارد (مثلا اگر بچه اسهال شده است باید تعداد زیادتری پوشک بردارید) . یک قاعده به نام «به اضافه یک» خیلی به شما کمک می‌کند: همیشه یک عدد پوشک بیشتر از تعدادی که فکر می‌کنید لازم است همراه خود ببرید.

حوله خشک کن

حوله را در یک پلاستیک تمیز قرار داده تا در زمان تعویض تشک بتوانید بچه را با آن تمیز و خشک استفاده نمایید. اما حوله فقط برای تمیز کردن نیست و کاربردهای دیگری هم دارد. از حوله می‌توانید برای خشک کردن دست خود و تمیز کردن آن بعد از تعویض تشک استفاده نمایید. همچنین برای پاک کردن لکه‌های روی لباس کودک هم لازم است. پس بهتر است چند حوله همراه خود داشته باشید یا چند عدد دستمال کاغذی بردارید.

پماد ضد سوختگی نوزاد

برای جلوگیری از جوش پوشک لازم است از پمادهای ضد سوختگی که به عنوان یک لایه محافظ روی پوست کودک عمل می‌کنند، استفاده نمایید. اگر از قبل، روی پوست کودک جوش پوشک به وجود آمده مقداری پماد ضد سوختگی برای درمان روی ناحیه مورد نظر بمالید.

تشک تعویض

وقتی که خانه را ترک می‌کنید همراه داشتن تشک تعویض واقعا ضروری است زیرا در زمان تعویض پوشک، بچه باید روی روی یک سطح تمیز قرار بگیرد. در بعضی از انواع کیف لوازم نوزاد، تشک تعویض هم وجود دارد. اگر تشک تعویض یکبار مصرف است و ضد آب نیست مراقب باشید سطح زیر آن کثیف نشود. مثلا اگر روی قالی قرار دارد ممکن است آب از داخل تشک تعویض به فرش نفوذ کند.

سایر وسایل مورد نیاز

بسته به مدتی که بیرون از خانه هستید سایر وسایلی که باید همراه خود ببرید پیش بند بچه، چند نایلون برای پوشک‌های کثیف، شیر خشک، شیشه شیر (اگر بچه شیر خشک می‌خورد)، فلاسک برای آب جوش و قمقمه است. همچنین اگر او زیاد لباس‌های خود را کثیف می‌کند، مثلا به دلیل داشتن رفلاکس مرتب استفراغ می‌کند، لازم است چند دست لباس تمیز هم همراه خود ببرید.

برای خودتان هم آب و کمی خوراکی بردارید. اگر بجای حمل کیف دستی، وسایل خودتان مثل پول، موبایل و کلیدها را هم در کیف نوزاد قرار می‌دهید بهتر است آنها را در یک کیسه داخل کیف کودک و یا یکی از جیب‌های آن قرار دهید تا در زمان استفاده به راحتی بتوانید آنها را پیدا کنید.

بیشتر بدانید:

ساک بیمارستان زایمان برای مادر و نوزاد

کالسکه کودک را چگونه انتخاب نماییم؟