سزارین زنان چاق

به طور کلی چه بیمار لاغر باشد چه چاق سزارین برای او یک عمل طولانی مدت نبوده و در بیشتر موارد چاقی فرد حامله باعث ایجاد مشکل در زایمان نمی‌شود.

به طور کلی چه بیمار لاغر باشد چه چاق سزارین برای او یک عمل طولانی مدت نبوده و در بیشتر موارد چاقی فرد حامله باعث ایجاد مشکل در زایمان نمی‌شود.

آیا زایمان سزارین زنان چاق مشکل‌تر است؟

مساله‌ای که گاهی نمایان می‌شود (اما به ندرت) آن است که اگر فرد باردار دارای مقدار زیادی چربی روی دیواره شکم باشد، ضخامت شکم باعث می‌شود دیدن داخل شکم و داشتن دید واضح از آنچه پزشک در جریان عمل جراحی انجام می‌دهد مشکل‌تر شود.

فرد احتمالا خونریزی بیشتری خواهد داشت، چون بافت ضخیم‌تری از بدن برش خورده و رگ‌های خونی بیشتری پاره می‌شود. همچنین خونریزی دید داخل شکم را محدودتر هم می‌کند. اما همانطور که گفته شد این یک مساله بالقوه برای زنان خیلی چاق است.

همچنین دیواره شکمی ضخیم‌تر، نیازمند زمان بیشتر برای برش و دسترسی به رحم است. برش بلندتر باعث مشکل خاصی نمی‌شود. همچنین ممکن است پزشک برش عمودی را انتخاب کند که باعث خونریزی کمتر، جراحی سریع‌تر و دید بهتر رحم می‌شود. برش عمودی ضرورتا زودتر یا دیرتر از برش افقی بهبود پیدا نمی‌کند و در عین حال باعث مشکلات اضافی دیگر نمی‌شود. در هر صورت، بیشتر زنان بدون مشکل سزارین می‌کنند.

آیا بهبود بعد از سزارین برای زنان وزن بالا مشکل‌تر است؟

زنان چاق برای ریکاوری سزارین احتمالا مشکلات بیشتری خواهند داشت: عفونت در ناحیه برش جراحی. دلیل آن هم از دست دادن مایعات بدن از بافت چربی است. خونابه‌ها مایعات بی ضرر و تقریبا بی رنگ هستند که در بدن به شکل‌های مختلف وجود دارد اما وقتی که مایع در زخم جمع می‌شود محیط مرطوب ایجاد کرده که برای کشت باکتری‌ها فضای مناسبی است.

زنان چاق برای تسریع در بهبود بعد از سزارین چه کاری باید انجام دهند؟

تنها کاری که آنها باید انجام دهند آن است که پوشش و لباس روی زخم را زودتر عوض کرده تا زخم تا حد ممکن خشک بماند. همچنین بعد از استحمام، محل برش را باید کاملا خشک نمایند.

بیشتر بدانید:

بی حسی شکم بعد از سزارین چقدر طول می‌کشد؟

زایمان سزارین و علت انجام آن

چه کسانی میتوانند سزارین کنند؟