تقویم چینی تعیین جنسیت

درست از لحظه‌ای که متوجه می‌شوید باردار هستید سواات بی پایانی ذهن شما را مشغول خواهد ساخت: بچه من چه شکلی است؟ او چگونه شخصیتی دارد؟ آیا بچه من خوشخواب خواهد بود یا شب‌ها خیلی گریه خواهد کرد؟ اما شاید مهمترین سوالاتی که برای والدین پیش می‌آید، جنسیت بچه است.

درست از لحظه‌ای که متوجه می‌شوید باردار هستید سواات بی پایانی ذهن شما را مشغول خواهد ساخت: بچه من چه شکلی است؟ او چگونه شخصیتی دارد؟ آیا بچه من خوشخواب خواهد بود یا شب‌ها خیلی گریه خواهد کرد؟ اما شاید مهمترین سوالاتی که برای والدین پیش می‌آید، جنسیت بچه است.

 

برای اغلب والدین تعیین جنسیت بچه یکی از هیجان‌برانگیزترین بخش‌های بارداری است. شاید صبر کردن تا سونوگرافی سه ماهه دوم بارداری برای تعین جنسیت کار خیلی مشکلی باشد. اگر بخواهیم زودتر جنسیت نوزاد را پیش‌بینی نماییم آیا راهی برای این کار وجود دارد؟

یکی از روش‌هایی که همیشه در مورد آن بحث شده استفاده از تقویم چینی (جدول چینی) است. قرن‌هاست که مادران مشتاق از این روش برای تعیین جنسیت فرزند خود استفاده کرده‌اند. بعضی‌ها روی دقت این روش قسم می‌خورند! اما آیا این سنت قدیمی واقعا تا این اندازه دقیق است؟

جدول چینی تعیین جنسیت بچه چیست؟

اگر هیچ چیزی راجع به این روش نشنیده اید چه خوب است این مطلب کوتاه را بخوانید: مطابق یک افسانه قدیمی، تقویم تعیین جنسیت چینی 700 سال پیش در یک آرامگاه سلطنتی چین کشف شده است. در این روش باید تاریخ تولد خانم باردار به همراه تاریخ لقاح (یا تاریخ زایمان در نسخه‌های دیگر) را در جدول وارد کنید تا اعداد را به سن قمری که او باردار شده و تاریخ قمری لقاح تبدیل کرده و سپس مشخص نماید که بچه پسر یا دختر است.

دقت تقویم چینی برای تعیین چنسیت بچه چقدر است؟

ستاره شناسان چینی اعتقاد دارند این جدول برای تعیین جنسیت بچه واقعا موثر است اما اطلاعات دقیق و موثقی در این زمینه وجود ندارد. حتی بعضی افراد اعتقاد دارند دقت جداول چینی برای تعیین جنسیت بیش از 90 درصد است! از آنجا که این روش به سن خانم باردار و ماهی که لقاح اتفاق افتاده بستگی دارد بر خلاف روش سونوگرافی که باید در سه ماهه دوم استفاده شود، در هر زمانی از بارداری قابل استفاده است.

اما هیچ گونه شواهد علمی برای جدول چینی وجود ندارد. بنابراین دقت آن از سایر روش‌های غیر علمی بیشتر نیست. به طور خلاصه می‌توان گفت دقت تقویم چینی در حد روش‌هایی است که مادربزرگ‌ها برای پیش بینی جنسیت بچه می‌گویند! از آن گذشته هر روش غیر علمی دیگر نیز با احتمال 50 درصد می‌تواند جنیست فرزند شما را تعیین کند!

آیا تقویم چینی برای هر فردی قابل استفاده است؟

بله این روش هیچ ضرری ندارد و به خصوص اگر همراه دوستان و آشنایان انجام شود اتفاقا خیلی هم سرگرم کننده است! پس اگر انجام آن برای شما جذابیت دارد، بهتر است هر چه زودتر دست به کار شوید. اما نباید نتایج آنرا خیلی جدی گرفته و بر مبنای آن تصمیمات مهمی مثل انتخاب نام کودک و یا رنگ سیسمونی را بگیرید.

روش‌های دقیق و علمی تعیین جنسیت جنین چیست؟

مرسوم ترین روش برای این منظور سونوگرافی سه ماهه دوم بارداری است. دقت این روش از هفته هجدهم بارداری به بعد خیلی بالا می‌رود. رو‌ش‌های دیگری هم مثل تست آمنیوسنتز، تست CVS و سل فری برای تعیین جنسیت جنین وجود دارد که دقت آنها تقریبا در حد 100 درصد است.

بیشتر بدانید:

تشخیص اشتباه جنسیت جنین در سونوگرافی

بزرگ شدن بینی در بارداری و جنسیت

اگر جنین زیاد حرکت کند یا لگد بزند جنسیت او پسر یا دختر است؟